Xpc چیست؟

Xpc چیست؟


xpc  یک طراحی جدید برای pc  جهت پایدارتر بودن وخنک تر بودن و قوی تر بودن و در نهایت کوچکترو سبکتروبی صدا تر بودن است.

چقدر کوچک؟
 Xpcیک سوم اندازه کامپیوتر رو میزی می باشد.

چقدر قدرتمند؟
به همان قدرت مندی هر کامپیوتر بزرگ
ولی پایدارتر و بی صداتر.

Xpc  برای چه کسانی طراحی شده است؟
 Xpc برای جایگزینی کامپیوترهای رومیزی با یک کامپیوتر شیک تر و کاربردی تر و انعطاف پذیرتر طراحی شده است. همچنین برای بانکهاو ادارات و مراکزی که تعداد زیادی pc را در محل خود استفاده می کنند کامپیوتر بی صدا و کوچکتر و خنکتر بسیار حایز اهمیت شده است.

ایا xpc را می توان ارتقا دا د؟
بله همه
xpc ها از قطعات و ادوات استاندارد استفاده می کنند.

                                                
Shuttlexpc نقطه تلا قی کارایی و زیبایی
شاتل اولین سری تجاری و موفق کامپیوتر های کوچک خود را در سال 2000 عرضه کرد و رهبریت خود را بر تکنولوژی این طراحی که به سرعت در حال رشد است ادامه می دهد.

چرا xpc؟

کوچکی:
شکل کوچک و مکعبی شکل به
xpc  اجازه می دهد تا در هر اتاق یا موقعیتی جای بگیرد. با حجم کمتر از رایانه های شخصی رو میزی،  xpCوادار به پنهان شدن زیر میز در کنار پاهای شما نمیباشد.xpc حتی در داخل محیط اتاق نشیمن هم جای می گیرد که در ان xpc مرکز رسانه ها احتمال دارد که برای یک دستگاه جانبی صوتی یا کابلی ، هر چیزی بجز یکpc رو میزی با عملکردی سطح بالا دستخوش برخی اشتباهات شود.

متداول و جذاب بودن:
Xpc به عنوان اولین رایانه ی شخصی تمام الومینیومی جهان ،از بدنه ی فلزی صیقل داده شده با برش سیمی نرم و وزنی بسیار سبک. به هنگام در نظر گیری جزییات طراحی xpcتاکید بر زیبایی میباشد.
کلید روشن و خاموش الو مینیومی،
ledهای با وضعیت نارنجی و ابی شدت بالا، و پیچهای بستن فولاد زنگ نزن. xpc را با رایانه ی شخصی نوعی قهوه ای رنگ خود مقایسه کنید متوجه خواهید شد که تفاوت شگفت اور خواهد بود.

عملکرد عالی:
 Xpc طوری طراحی شده است که از قدیمی ترین قطعات گرفته تا جدید ترین و سریعترین قطعات موجود را پشتیبانی می کند.ویژگی هایی مثل پردازشگرها تا        3.80گیگاهرتز،حافظه ddr2دو کاناله و کارت های ویدویی. این خصوصیات مستقیما" به معنای عملکردی برای کاربرد های مورد نیاز مثل بازیهای رایانه ای   سه بعدی ^ خلق قطعه های رسانه ای (فیلم های سینمایی و پروژهای موسیقی) و  چند کاره بودن است.

انعطاف پذیری:
Xpc قدرتمند و منعطف است تا جاییکه جای چندین وسیله را از جمله تلویزیون ،vhs، ضبط تصاویر ویدویی شخصی ، دستگاه کنسول بازی، سیستم بلند گوی hifi و pc های مرسوم را پر می کند.مرکز رسانه های شاتل xpc امکان تماشا ^پوز ]توقف کوتاه[ و ضبط شوهای تلویزیونی، نیز بازی کردن بازی های سه بعدیMp3   و کاربرد های   pc را فراهم می اورد.

                                              
قابلیت ا نتقال آسان:
بهتر از همه شما می توانید به اسانی ویرایش بازی کردن ، شاتل
xpc را به هر موقعیتی انتقال دهید. با دوستانتان برای بازی های چند نفره ی زنده ی حادثه ای دور هم جمع شوید یا تورنمنت بازی خودتان را خلق کنید. با سیستم شاتلxpc  امکانات بی شماری در اختیارتان قرار داده می شود. با یک کیف حمل اختیاری یا کوله پشتی می توانید قابلیت حمل سیستم شاتل xpc خود را باز هم بیشتر بهبود دهید. سیستم شاتل xpc خود را به عقب و جلو ببرید یا به سر کار یا انرا با خود به برنامه های تعطیلات تابستانی در خارج از کشور بیاورید. با دو شاخه ی مناسبی که xpc با ان تجهیز شده است قابلیت سازگاری ان با استانداردهای الکتریکی در سراسر جهان فراهم اورده میشود.

بسته ی xpc بخشهای بسیاری را در داخل یک بسته بندی کوچک و ناقص جای میدهد.
در مقایسه با رایانه های عظیم الجثه ای که زیر میز های میلیونها خانه و اداره جای داده شده اند ، جعبه ی سیاه تمیزی که من در خانه انرا طراحی کردهام نمونه ی بسیار کوچک یک ماشین می باشد. نه تنها این رایانه ی رو میزی واقعا" روی یک میز جای می گیرد در فضایی با بلندی 71.4 اینچی در 7.8 اینچ عرض در 12 اینچ طول ، بلکه همچنین این رایانه ی رو میزی فضایی بیشتر از یک جعبه ی کفش نمی خواهد. و با وزنی که به زحمت به 11 پوند می رسد این رایانه کمتر از برخی رایانه های لپ تاپ وزن دارد. سازنده ی ان حتی کیسه ها و کوله پشتی هایی را برای حمل ان به طراح می فروشد.
این رایانه از طرف شرکت های اپل یا سونی که هر دو از بر جسته ترین مخالفیناز قلمرو صنعت رایانه های جعبه نارنجی (بژی) هستند ، عرضه نشده است اگر چه طرح جعبه ی ان شباهت بسیار زیادی با جعبه ی پاورمک دارد که تجربه ی اول شرکت اپل در ساخت یک رایانه ی رومیزی فوق فشرده می باشد ، ولی در جاییکه ماشین جواهر مانند شرکت اپل با بهای 1799 دلار در بازار خریداری می شود و هرگز از 1499 دلار ارزانتر نشده ، خط تولید
xpc رایانه های شاتل رومیزی با بهای 699 دلار شروع می شود. این سازنده ی رایانه با مرکزیت تایوان این مئل ها را به دیگر سازنده ها و به صورت قطعات مونتاژ نشده به طرفداران سر گرمی و تفریح ظرف چند سال گذشته فروخته است ، ولی اخیرا" در صدد ارایه ی سیستم های کامل در برخی فروشگاه ها و روی سایت شبکه ی اینترنتی خود )http://www.us.shuttle.com/( برامده است.
برای قضاوت از روی خود رایانه ای که این کمپانی در اختیار می گذارد، یعنی
G46100M هزاروصد دلاری که ویرایش مرکز رسانه های مایکروسافت ویندوز xp را به اجرا در میاورد، طراحیهای ارائه شده از شاتل به اندازه ی هر بیت خود به همان میزان سازماندهیهای مرسوم قابل استفاده هستند. این ماشین در بر گیرنده ی پردازشگری قدرتمند ، کارت گرافیکی توانا^ مقادیر بالای ذخیره-  فقط در 150 گیگابایت از فضای خالی روی pc آزمایش شده و اتصالات بی شماری برای ابزار آلات پیرامون می باشد.
اما علاوه بر مهندسی زیرکانه ی
xpc  این رایانه همچنین به نظر می رسد که برخی ترکیبات جدید خود را به زودی برای تولید انبوه به بازار آماده سازد. این ماشینی است که برای مشتاقان و متفکرین رایانه ها (مثل فردی که برای کسی e-mail فرستاده و خواسته است تا توضیح دهد چگونه رایانه ی شاتل را به سالن تئاتر خانگی خود وصل کند تا قادر به کنترل کتابخانه ی موسیقی دیجیتال خود شود) سازگاری بهتری یافته است.
شاتل با ضروریات یک رایانه ی رومیزی در قطعات ارائه شده ی محدود
 xpc با بهره جویی از مهندسی ماهرانه سازگار می باشد. برای مثال ، پردازشگر خنک نگه داشته می شود- که در پنتیوم 4 سه گیگاهرتزی xpc مورد آزمایش قرار گرفته کار آسانی نمی باشد. خنک نگه داشتن پردازشگر با استفاده از سیستمی از لوله های کوچک فلزی انجام می شود که گرما را از تراشه گرفته و به سوی یک پنکه (فن) با سر و صدای بسیار کم ، هدایت می کنند، به جای اینکه از طرح آرایی فن های پر سرو صدا استفاده
                                                 
 شود.
( بی صدا بودن کلی این ماشین تا حدودی به واسطه ی تداوم جریان کار فن خنک کننده ی مخصوص خود بخش تدارک انرژی تحت سوال قرار می گیرد که حتی هنگامی که رایانه در حالت خاموش قرار داده می شود به کار خود ادامه می دهد.)
در جایی که سازش با شرایط اضطراری غیر قابل اجتناب می شود ، شاتل انتخاب می کند تا فقط ایتم هایی را بگنجاند که بیشتر کاربرها نیاز دارند . در این رایانه ها فقط یک راه انداز
 CD یاDVD  (واحد DVD+ RW در مدلی که من طرح داده ام ) وجود دارد ، ولی همین میزان کافی است ، مگر اینکه شما بخواهید هر روز لوح فشرده تکثیر کنید. به جای راه انداز فلا پی که در بیشتر خانه ها غبار به خود می گیرد xpc در بر گیرنده ی یک بخش حافظه خوان است که بیشتر کارت های مورد استفاده در دوربین های دیجیتال ، وسایل پخش mp3 و دستگاههای تنظیم کوچک را می پذیرد. هنگامی که شما محل قرار گیر تجهیزات اضافی مثل دیسک را بردارید ، درون zen میزان کافی از فضا ی کار وجود خواهد داشت. این کار، در هنگامی که cpu  و خنک کننده ی ان را نصب می کنید کمک فراوانی خواهد کرد. بقیه ی وظیفه ی مونتاز، هم ساده است.
بدون مسدود شدن محل قرار دادن پیچ ها به وسیله ی ریل های کیس هیچ قطعه ای به قطعه ی دیگر ضربه نمی زند و هیچ بخشی به تیزی لبه ی تیغ نیست.
پس هم اکنون وقت ساختن است.
 

انواع xpc

P - G5  -  ZEN - G4  -  G - SV24 

                                             
 
Xpc zen شاتل st62k  :


نام بزرگ در جعبه های x86 فاکتور کوچک فرم (SFF ) به اندازه ی یک دستگاه توستر هنوز شاتل است. انها اول دست به این عمل زدند، در ایام بسیار دور در اواخر سال 2001 و pc های کوچک انها همیشه انتخابی محکم بوده است ، خواه شما در جستجوی ماشینی با سرعت بالا، یک رایانه ی خانگی ، یا یک جعبه ی تجاری متوسط باشید. این دستگاه کوچک ST62K است که همچنین به عنوان xpc zen شناخته می شود. این دستگاه کاملا" با دیگر عرضه های شاتل و همچنین هر یک از دیگر جعبه های SFF کنونی تفاوت دارد. 
Zen محصولی برای بازار علاقه مندان متعصب ارتقائ سیستم نیست ولی می تواند برای بسیاری از مردم در سراسر جهان کفایت کند. حتی دیوانه های رایانه ها هم ممکن است جایی را در قلب خود به zen داده باشند. اگر نیاز به چیزی کوچک و باریک و تقریبا" بی صدا برای بر طرف کردن نیاز رایانه ای خود داشته باشند.
تصورات اصلی
zen عملکردی استوار در دامنه ای متوسط را متعهد می شود. دسته تراشه های ATI  با آداپتر گرافیکی رادیویی 9100 یکپارچه ( که 32 مگا بایت حافظه ی سیستم شما را به سرقت می برد،ولی امروزه بیشتر به ان پرداخته است)
سازگاری با
cpu های دارای سوکت اینتل 478 تا حداکثر و همچنین شامل واحد های کنونی 800 MHZ –FSB ، پشتیبانی حافظه ی PC 3200 دو کاناله (DDR400)
دو شیار با مجموع
 RAM 2 GB و آسانی کاربرد سرعت زیر PC_3200 در صورتی که با این مشکل کنار آمده باشید و bus(گذرگاه) cpuشما نیازی به سرعت بیشتر نداشته باشد) صدای شش کاناله ی realtek ALC650 با ورودی و خروجی اپتیک ، خروجی S_video TV  مرکب ، USB 2.0  و فایر وایر 400 و شبکه سازی پایه ای10/100  .
شما همچنین یک جفت
 ultra DMA استاندارد با قابلیت 100 اتصال دهنده ی درایو موازی ATA به دست می آورید ، که هر یک از این اتصالات دو دستگاه معمول را تقویت می کند- اگر چه در جایی که شما بیش از یک وسیله ی  5.25 اینچی و دو دستگاه  3.5 اینچی درون کیس قرار داده اید تمرینی برای خواننده باقی می گذارد.
البته هر فردی آن را یک اسلوت
 PCI به حساب می آورد. ماشین های SFF همگی       

                                                
 دارای یک یا دو شیار هستند. ماشین آلات SFF همگی دارای یک یا دو شیار (اسلوت) هستند. ماشین های ارتقائ دهنده دارای یک PCI و یک شیار AGP هستند ، پس کارت گرافیکی انتخابی خود را نصب کنید.
 Zen برای افرادی که می خواهند این کار را انجام دهند نیست ولی آداپتر تصویری یکپارچه ی آن در حالیکه دور از لبه ی برش است ، هنوز برای بازی های D3 سودمند نیست.
اینجا در استرالیا ، شما می توانید بسته بندی
zen  استاندارد با اصطلاح "استخوان های برهنه " ( بدون cpu ^ RAM یا درایو) به بهای 511/50 دلار استرالیا از بازار رایانه ای استرالیا خریداری کنید.( بسیار خوب ، می توانید آنرا تهیه کنید. دامنه ی آنها اکنون بالا رفته است و اطلاعات هزینه در این باز نگری اکنون تاریخی است.) آن هزینه شامل تحویل در منطقه مترو پولیتان سیدنی است. خریداران جاهای دیگر در استرالیا قیمت بیشتری خواهند پرداخت.
Zen  کمی از pc بچه های قبلی شاتل کوچکتر است... 
چون تهیه ی انرزی آن این قطعه آجر کوچک است که با
AC ولتاژ اصلی به هر میزان در کشور شما کار خواهد کرد. در واقع این تمام مدار تهیه ی انرژی نیست. همه ی بازده های این بخش ، با توجه به برچسب آن ، 12 ولت DC در حداکثر 15 آمپر ( مجموعا" 180 وات) از طریق یک اتصاال دهنده ی شش پین است. تولید انرژی 12v به انرژی نرمال برای قطعات pc بوسیله ی مادربورد zen  کوچک می شود.
PSU بیرونی کار زیادی برای کاهش ابعاد zen  نکرده است. شاتل فقط یه کیس فضای بیشتری در داخل داده است. Zen عمقی 28cm ،عرضی 19 cm و ارتفاعی 17 cm ( 11* 7/5* 6/7 اینچ ) دارد و وزن آن فقط 2/1kg ( 4/6 پوند ) قبل از شروع به قرار دادن قطعات در آن است. تدارک انرژی کار آمد zen هر گونه مزیت قابلیت حمل بودن را در ماشین آلات SFF منظم psu درونی را حذف می کند ، ولی هنوز یرای شما مشکلی در جای دادن zen  و بخش تدارک انرژی آن در یک کوله پشتی کاملا" کوچک بوجود نمی آورد .
رایانه های
SFF دارای مادر بورد های باریک کوچک یا تعداد زیادی قطعه ی درون گذاری شده می باشند، پس همیشه پانل عقب به همین اندازه کوتاه و پر از اتصالات است. دو شاخه ی صورتی در نوک از نوع اتصال دهندهی ورودی صدای دیجیتا ل اپتیک S/PDIF می باشد. این دو شاخه در مجاورت محلی کوچک و گرد برای آنتن بی سیم LAN  قرار دارد که اختیاری است. در انتهای راست بلوک اتصال دهنده ی
                                                

 

اصلی در کف سه سوکت صدای آنالوگ استریو 1/8th  اینچی وجود دارند که می توانید برای دستیابی به صدای کامل کانال 5/1  از دسته ی منطبق بلندگوها ازآن استفاده کنید، اگر وسیله ای برای دریافت صدای استریو ندارید که به کابل اپتیک وصل کنید. این سوکت ها برای دیگر عملکرد ها قابل تعویض نمی باشند، سوکت های مجازی دیگر برای وارد کردن میکروفن، line in و line out ، هدفون روی پانل جلو وجود دارند.
اگر در قطعه ی اتصال دهنده ی کف به چپ برویم ، سوکت های موس
PS/2 و صفحه کلید ، سوکت RJ4SLAN  ، دو سوکت USB ( دو سوکت دیگر روی پانل جلو هستند) ، دو سوکت فایروایر ، یک پورت سریال قدیمی نه پین ، سوکت خروجی صوتی اپتیک، خروجی S_VIDEO TV، سوکت مانیتور HD14 و سوکت ورودی PSU شش پین وجود دارند.
همچنین یک دکمه ی کوچک تمیز
CMOS سودمند در مجاورت سوکت PSU وجود دارد، محل آن کمی فرورفته است پس چیزی مثل خودکار نیاز دارید تا آن را فشار دهید. برای تنظیم دوباره ی تنظیمات CMOS زن (zen) روی دیفولت ( تعریف نشده) ، فقط psu  را از دو شاخ خارج کرده وبرای چند ثانیه دکمه را نگه دارید.
اینکار سودمند است چون از مشکل معمول عدم آگاهی از اینکه آیا باید با پایین نگه داشتن
insert دوباره بوت کنید یا فقط سیستم را چند بار مجددا" راه اندازی کنید یا در واقع کیس را باز کنید و جامپر فیزیکی CCMOS را پایین فشار دهید اجتناب می شود.
غیر محتمل است که بسیاری از کاربرها استفاده ی زیادتری از این دکمه کنند. بیشتر پاکسازی
CMOS هنگامی انجام می شود که شما خودتان را با کار بیش از حد با رایانه مشتاق در گوشه ای تجسم کرده باشید ، ولی من دریافته ام که با ZEN نمی توان بیش از زمانبندی لازم کار کرد.

 

در تصویر بیشتر لوازم جانبی همراه zen را می بینید. در اینجا یک کاور اضافی درب
 فلاپی 3.5 اینچی دیده می شود که هنگامی باید از آن استفاده کنید که در درب قابل دستیابی را از خارج درایو هارد دیسک نصب کرده باشید، کاور یا قاب همراه با درب با پیچهایی که از میان سوراخ های روی هارد درایو عبور داده می شود، همراه شده است ولی درب فلاپی اضافی گیرهای است. 
علاوه بر آن ، جفت معمول پایه های دکوراسیون شاتل است که در جلوی کیس دیده می شود( پا یه های لاستیکی کدرتر که در کف کیس وجود دارند، پایه ی بزرگتر را در جلو قرار دهید و کلّ کیس کمی به عقب متمایل می شود) یک کابل تطبیق دهنده یتصویر مرکب برای سوکت بیرون دهنده ی
s-video ( مثل دیگر کابل های از این نوع ، این کابل به یک جفت سوراخهای سنجاق اضافی وصل می شود که علایم مرکبی را در خود حمل می کند، شما نمی توانید همراه با اتصال دهنده های s-video مسطح از آن استفاده کنید)، برخی پیچ ها،یک جفت اتصال کابل و برخی نوارهای دو لبه برای تمیز کاری کابل.
واحد خنک کننده که در انتها از مس ساخته شده است با رادیاتور خود با چهار لوله ی گرما متصل می شود. طرح آن دوست داشتنی و کار با آن آسان است. گیره ای که کولر را پائین نگه می دارد گیره ای قدرتمند است ولی می توانید آنرا به هر طریقی نصب
کنید و اندازه ی آن برای اتصال آن در یک گوشه مناسب است. ارتعاشات واحد فن از عقب کیس به وسیله ی یک واشر لاستیکی جدا شده است و دارای یک کلید کشش پلاستیکی تمیز شفاف است که روی نوک آن متصل شده است،تا بالا کشیدن آن را به


 

هنگام باز کردن چهار پیچ آن آسان کند. پیچ های کولر از نوع پیچهایی هستند که برای کنار هم نگه داشتن قاب کیس استفاده می شود. نیازی به پیچ گوشتی برای باز کردن این پیچ ها نیست، مگر اینکه خیلی محکم شده باشند.
به شما همچنین یک سیم
 ATAسه اتصالی کوتاه همراه با یک بخش درون گذاری شده برای اتصال آسان ارائه می شود ( سیم دیگری از این نوع از قبل نصب شده است و بروی ریل خوابانده شده است)و یک سیم فوق کوتاه برای آویزان کردن درایو در درب 3.5 اینچی پا ئینتر. سیم های ATA، 80 سیمی، مثل این نباید از 10 اینچ با توجه به دستورات کوتاهتر باسند، ولی این یکی به نظر می رسد که عملکردخوبی داشته باشند.
همچنین دفترچه ی راهنما یی برای بورد اصلی
FT62 داخل zen وجود دارد و یک دفترچه ی راهنمای کوچکتر مجزا برای خود zen . هر دو به خوبی با شکل های گوناگون ارائه شدهاند و کامل هستند.
مادربورد دارای چند شگفتی است.در اینجا هدر معمولی
IRDA وجود دارد که عملا" هیچ کس استفاده نمی کند ، ولی همچنین دو هدر فن استفاده نشده است ( به علاوه هدری که فن تخلیه ی CPU را به کار وا می دارد) در صورتی که بخواهید هوای بیشتری به درون zen راه دهید، وجود دارد.
همچنین یک جامپر تمیز
CMOS ( درست در موردی که کف به اندازه ی لازم آنرا تمیز نمی کند)، یک هدر پورت موازی (روی پانل پشت برای اتصال دهنده ی 25 پین D برای تطبیق ، ولی کابل آن با zen عرضه نمی شود؛ که امروزه ، در همه جا منصفانه تلقی می شود)، و یک سوکت انرژی درایو در یک گوشه وجود دارند. آن سوکت دارای اتصال بسیار کوتاهی می باشد ،که می توانید از آن استفاده کنید تا به درایو در درب 3/5inch پائینتر، نیرو برسانید. همچنین یک هدر برای کابلی وجود دارد که به شما دو پورت USB دیگر می دهد، که می توانید آنرا به اسلوت گسترش وصل کنید، به این شرط که نخواهید در آن اسلوت کارت نصب کنید. یک چیز غا یب است- اتصال دهنده ی درایو فلاپی . درست یک درایو فلاپی وجود ندارد. اگر برای zen خود فلاپی درایوی می خواهید ، نیاز به یک USB بیرونی دارید. بیشتر کیس های SFF ، از جمله بیشتر مدل های شاتل، دارای یک جفت درب مخصوص درایو 3/5 اینچی و یک 5/25 اینچی می باشند؛ درایوها طبق سازماندهی پیش و پس معمول نصب می شوند. می توانید در کل ، کل قفسه های مربوط به قطعات جانبی را یکجا بر دارید- اگر دلیل شما آسانی نصب است.


Zen اینطوری کار نمی کند. دارای همان تعداد درب های مخصوص بوده، ولی درب های فلاپی 3/5 و5/25 آن هر دو غیر قابل حذف هستند. اگر فقط یک هارد درایو را نصب می کنید، باید در درب سوم قرار دهید که قابل برداشتن است و روی کناره ها سوار می شود،  درب مخصوص قطعات اضافی به وسیله ی یک پیچ مجهز به فنر نگه دارنده در جای خود ثابت شده است و دارای سیستم نگهدارنده ی لغزشی برای بیرون کشیدن است که کار با آن را بسیار آسان می کند. مثل دیگر سه درب مخصوص قطعات اضافی رایانه های SFF،zen هم دارای همان تعداد محل برای قطعات مثلا" CD یا DVD است که بیشتر مردم نیاز دارند. اگر حقیقت را بخواهید یکی هم زیادی دارد. افراد زیادی این روزها نیاز به درایو فلاپی ندارند، پس جای تعجب ندارد اگر روی مادربورد جای آن خالی باشد، ولی جایی برای این سوأل باز می کند که در محل مخصوص جای فلاپی چه چیزی باید قرار داده شود. شاید یک درایو هارد دیسک دیگر؛ شاید هم یک درایوZIP .
به احتمال قویتر، حافظه خوان چند اسلوتی
شاتل نمونه ای از آن را می فروشد که به رأس پورت USB یدکی موبو به صورت اختیاری وصل می شود، ولی هر نوع دستگاه فلاپی درایو بهتر جای خواهد گرفت. مثل دیگر جعبه های کنونی SFF شاتل، zen با ترکیب جالب توجهی از کولر های cpu و تهویه ی کیس ارائه می شود.

دیگرقطعه ها:
اگر مایل هیتید تا
zen بسازید مثل موردی که من در اینجا می سازم ، بازار رایانه های شخصی استرالیا به وسیله ی مونتاژ یک کیت کومبو با بهای 1397 دلار AU و با تحویل رایگان توسط متروی شهر سیدنی، کار شما را آسان کرده است.
اگر چه انتخاب های فراوانی وجود دارد، بیائید در قطعات مخصوصی که من انتخاب کرده ام نگاهی بیاندازیم.
برای تأمین انرژی
zen ، من سلرون 2/6ghz را انتخاب کرده ام، با بهای تحویل 165 دلار استرالیا.
سلرون جدید
p4 نمی تواند فشار زیاد را تحمل کند. طرح p4 نیاز به حافظه ی کش زیادی برای ارائه ی عملکرد منطقی در هر ثانیه دارد( و مشخصا" ، به اندازه ی آتلون، حتی در گذشته ، نمی تواند عملکرد تقریبا" ساعت به ساعتی داشته باشد) ولی سلرون های p4 ، حافظه ی کش بسیار کمتری نسبت به p4 های کامل دارند و بنابراین عملکردی کاملا" ضعیف دارند.
عملکرد آن اگر چه برای ساعت به ساعت ضعیف است ولی از دیدگاه مطلق چندان ضعیف نمی باشد. اگر شما فردی هستید که چندان به بازی های رایانه ای علاقمند نیستید یا به دیگر فعالیت های جدی بحران آور(تبدیل
DVDبهCD، پردازشگر سنگین تصاویر 3D ) نمی پردازید، جعبه ی سلرون p4 با  RAM کافی به خوبی برای شما مناسب خواهد بود. کاربرهای اداری، مرورگری اینترنتی، بیشتر عملیات های فتوشاپی ، بازی های نیمه سنگین؛ هیچ مشکلی پدید نمی آورد. من از سلرون کنونی خود برای هر عملکردی به جز بازی های رایانه ای راضی هستم و حتی می توانم برای بازی کردن هم آنرا تحمل کنم.

در کل ، سلرون 2/6 GHZ در تلاش برای همتراز ماندن با1/8 GHZ P4 می باشد و این تلاش را فقط برای بازی های 3D (سه بعدی) با حاشیه ای نسبتا" مشهود بهP4 می بازد. در مقایسه با DURON ارزان و شناخته شده بهای سلرون ها از لحاظ پولی بسیار ناچیز است. اگر zen یک جعبه ی سوکت A باشد، من برای یک DURON یا برای یک آتلون قدیمی کمتر از 100 دلار استرالیا خواهم پرداخت و در نتیجه سریعتر به هدف خود خواهم رسید. ولی اینطور نیست و من می خواستم بها را پائین نگه دارم ، پس به دنبال سلرون رفتم.3GHZ 800MHZ-BUS P4  با بهای کمتر از 370 دلار استرالیا تحویل می شود، سلرون 2/6GHZ صدو شصت و پنج دلاری با همان سرعت به مبلغ نصف قابل خریداری می باشد؛ از این مورد بدتر هم در جهان وجود دارد.


کابل انرژی از قبل تهیه شده و بخش جلویی
IDE به شما اجازه می دهد درایو هارد خود را در انتهای محل دستگاه های اضافی به راحتی متصل سازید. خطوط کابل کشی شده که از قبل در جای خود خوابانده شده اند درست با داده ها و سوکت های انرژی روی درایو اپتیک در یک راستا قرار می گیرد. هنگامی که از درایو اپتیک برای این رایانه صحبت می شود گوشه های آن را نمی توان برید. من مطلقا" درایوی با یک پانل در جلو مطابق با کیس zen می خواهم. این مشکل کوچکی است، چون جلوی zen سفید است ، نه قهوه ای روشن ، نه نقره ای و نه سیاه.


بله اینجا است؛ درایو
  - RWیا DVD+با جلوی سفید ( و نقره ای). با یک درایو با جلویی سیاه، اگر شما این رنگ را دوست دارید که آن هم در بسته بندی برای شما ارائه شده است. مدل آن DRU-510AK سونی است. شما می توانید ارزانترین DVD را تهیه کنید، بلکه نمونه ای را می خرید که قیمت آن به گونه ای غیر منطقی بالا نیست، به ویژه برای ما قدیمی ترها بالای سن 70 که زمانی را به یاد می آوریم که DVDرایترها بسیار گران قیمت بودند.
بازار رایانه های شخصی استرالیا مدل510
AK و همچنین مدل DWU-14A را (تا انجائیکه من می توانم ببینم) به بهای 258/50 دلار استرالیا تحویل می دهد.
سونی خسیس هیچگونه رسانه ی خالی همراه با 510
AK در اختیار قرار نمی دهد، ولی در حقیقت شما یک دیسک نرم افزاری، با نرم افزار بسته نویسی veritas DLA ، نمونه ی DX خلاصه شده ی نرم افزار رایت CD استامپ ، نرم افزار DVDمای دی وی دی شرکت سونیک و پشتیبانی

/ 0 نظر / 11 بازدید