ماشینهای راپیری GS900

 

 

ماشینهای راپیری GS900

ماشین بافندگی GS900  با استفاده از تکنولوژی کنترل دینامیکی راپیر و بدون استفاده از راهنما به منظورافزایش توان و تنوع پذیری کار طراحی شده است.

انتقال حرکت راژیری با استفاده از یک رابط کروی شکل انجام می گیرد و بدین ترتیب امکان کار با نخلهای ظریف و دستیابی به حداکثرراندمان پودگذاری را فراهم می آورد .

گریپرهای WSC طوری طراحی شده اند که برای کار با همه انواع نخ و کاربردهایی نظیر تولید پوشاک، مبلمان و منسوجات خانگی و صنعتی مناسب می باشند.

بعلاوه روشهای جدید الکترومکانیکی در ساخت این سیستمها با هدف افزایش بهره وری، تنوع پذیری و انعطاف پذیری آنها بکارگرفته شده است :

*طراحی جدید موتور محرکه اصلی به منظور بهینه سازی شتاب های کند شونده و تند شونده و افزایش کیفیت پارچه تولیدی؛

*سیستم جدید بافت کناره موقت و کنترل الکترونیکی لنو ، که انجام و تکرار سیکل پود گذاری بطور کاملا برنامه ریزی شده (بصورت مستقل در چپ و راست ماشین و درهر پیک ) را برای دستیابی شرایط بهینه کشیدگی نخ پود امکانپذیر می سارد.

*سیستم الکترونیکی انتخاب نخ پود همراه با کنترل پیوسته موقعیت پود در دهنه ؛

*سیستم الکترونیکی برش پود همراه با مکانیزم تنظیم خودکار به منظور رسیدن به شرایط بهینه برش نخ پود .

ماشین بافندگی پارچه حوله ای GS900F

 

 

ویژگی های برجسته این ماشین بشرح زیر می باشد:

*ایجاد حلقه های پرز در این ماشین با استفاده از حرکت نوسانی دفتین انجام می گیرد ؛

*کنترل الکترونیکی دفتین برای ایجاد امکان برنامه ریزی مکانیزم ایجاد حلقه پرز که می تواند به منظور تغییر ارتفاع حلقه در سیلکهای مختلف پود گذاری متغیر باشد؛

*امکان برنامه ریزی ارتفاع حلقه های پرز به منظور ایجاد طرحهای مواج در جهت تاری؛

*سیستم الکترونیکی و بهینه تغذیه نخ پرز و نخ تار زمینه برای دستیابی به بهترین یکنواختی کشش نخ و ارتفاع حلقه پرز،

*نیرو محرکه اصلی با سیستم کنترل الکترونیکی برداری برای افزایش عملکرد و کارایی ماشین.

این ماشین در هشت عرض مختلف از 220 تا 360 سانتی متر و با سیستم تعویض دهنه دابی با حداکثر 20 شافت و یا ژاکارد موجود است.

ماشین بافندگی جت هوا GS900

ویژگیهای این ماشین عبارتند از :

*سیستم اتوماتیک پودیابی در زمان توقف دفتین؛

*زمان کوتاه مرگ عقبی دفتین و هندسه بهینه نخهای تار؛

*امکان پودگذاری در حد اکثر شش رنگ مختلف؛

*کنترل کاملا اتوماتیک جریان هوا برای عرضهایی تاm 8/3

*نیرو محرکه اصلی مستقیم که با استفاده از کنترل الکترونیکی کاملا جدید کار میکند؛

*صفحه ترمینال حساس به تماس (1/12)، با امکان نمایش رنگی و تصاویرگرافیکی راهنما.

شرکت اسمیت در نمایشگاه ایتمای آسیا این ماشین ها را به نمایش گذاشت :

*ماشین GS900B190N8SP، پارچه پیراهنی پنبه ای

*ماشین GS900B290F8SP، پارچه حوله ای نقشدار با مکانیزم دابی

*ماشین JS900S190N4SP ، پارچه لباسی از جنس نخهای مصنوعی (شیمیایی)

 

 

 

 

اوستر:تکنولوژی جدید 5-S800

گروه اوستر در نمایشگاه ایتمای آسیا سیستم جدید آزمایش و آنالیز داده ها را عرضه کرد.

سیستم آرمایشگاهی اوستر یکی از اولین انتخابها برای اندازه گیری کیفیت نخهای استیل، نیمچه نخ و فتیله محسوب می شود. سیستم آزمایشگاهی جدید اوستر 5-S800 ، قادر است مهمترین فاکتورهای کیفیت نظیر یکنواختی و عیوب نخ را با دقت بالا و با سرعت غیر قابل تصوری معادل  m/min800  محاسبه نماید.

دقت بالا و با سرعت آزمایش(تا m/min800 ) ،ظرفیت پذیری نمونه ها نیز تقریبا دو برابر می شود. بدین ترتیب خریدار می تواند با استفاده از این ظرفیت اضافی کلیه موقعیت های ریسندگی را در مدت زمان کوتاه تری آزمایش کند و یا اینکه با همان تعداد نمونه ولی با طول بیشتری کار کند و در نتیجه اطلاعات آماری بیشتری جمع آوری نماید. بعلاوه حتی این در سرعت بسیار زیاد، دستگاه S800 قادر است کلیه آزمایشات را بصورت تکرارپذیر در هر زمان دیگری انجام دهد. در حال حاضر وجود الیاف خارجی یکی از مهم ترین و اساسی ترین مشکلات خطوط ریسندگی است. دستگاه 5-S800 با استفاده از حسگر FM قادر است وجود الیاف خارجی را همزمان با اندازه گیری سایر پارامترهای کیفی نمونه و طی یک مرحله آزمایش تشخیص دهد.

سیستم جدید 5-S800 با تکنولوژی پیشرفته حسگر خود می تواند کلیه فاکتورهای کیفی نخ نظیر موئینگی، نوسانات و پراکندگی قطر ، شکل، دانسیته و آلودگیهای ناشی از گردو غبار و سایر ضایعات را بخوبی محاسبه نماید. این در حالیست که در بسیاری موارد، استفاده ازیک تکنولوژی اندازه گیری به تنهایی نمی تواند در مورد کیفیت نخ نهایی چنین قضاوت جامعی داشته باشد.

تنها ترکیبی از تکنولوژیهای متعدد حسگر محاسبه کیفیت را بطور جامع و کارا ممکن می کند.

دستگاه 5-S800  قابلیت های نرم افزاری متعددی نظیر امکان بزرگ کردن دیاگرامها و اندازه گیری فاکتورهای کیفی نخهای فانتزی را نیز به بهترین نحو دارا است. بعلاوه با بکارگیری سخت افزار جدید می تواند شرایط محیطی ( دما و رطوبت ) را محاسبه کند. از اینرو آزمایشها تطابق بیشتری با استانداردهای بین المللی خواهند داشت. همچنین با استفاده از تکنولوژی های اوستر 5-S400 و 5-S800 در کنار هم ، میتوان ظرفیت آزمایش را روی یک واحد کنترل تا دو برابر افزایش داد.

این گروه چند ملیتی در کشور سوئیس و تحت عنوان شرکت اوسترکار می کند. این گروه در زمینه ساخت قطعات الکترونیکی نساجی، مانیتوره کردن شرایط محیط و تهویه فعالیت می کند و یکی از بزرگترین سازندگان سیستم های کنترل کیفیت محصولات نساجی بشمار می رود.

 منبا= نساجی امروز

 

http://irtextile.persianblog.ir/

 

/ 0 نظر / 15 بازدید