SMGهای آرژانتینی

SMGهای آرژانتینی

 

1-FMK_3 

مشخصات

کالیبر

9x19mm Luger/Para 

وزن

 بدون گلوله3.40 kg

طول

523 / 693 mm

طول لوله

290 mm

سرعت آتش

 گلوله بر دقیقه650

ظرفیت خشاب

 25, 32 and 40 rounds

برد موثر

متر 100

 

 FMK-3توسط کمپانی Fabricaciones Militares آرژانتین حوالی سال1974 توسعه پیدا کرد و در کارخانه Doming Matheu شروع به تولید کرد. این سلاح توسط پلیس و ارتش آرژانتین مورد استفاده قرار گرفت و همچنین مدل نیمه اتوماتیک آن تحت نام FMK-5  به غیر نظامیان فروخته میشد.

FMK-3 با بازگشت گاز حاصل از شلیک باز مسلح میشود. قابلیت نصب دو خشاب درون تپانچه اش را دارد. تپانچه و بدنه از فولاد قالبگیری درست شده اند و انتخابگر حالت آتش در سمت چپ سلاح و در بالای تپانچه قرار دارد. در این سلاح همچنین یک قلاب اطمینان اتوماتیک قرار دارد که محل آن در قسمت عقب تپانچه است. نشانه عقبی شامل یک تیغه "L" شکل است که به صورت چرخان قبل جابجا شدن است و برای فاصله های 50 و 100 متری قابل تنظیم است. همچنین قنداق جمع شدنی از سیم فولادی تهیه شده است. گفته میشود FMK-3 یک سلاح راحت برای کاربرد و دقیق است.

 

 

 

2-Halcon M /943 

Halcon M/943 submachine gun

مشخصات

کالیبر

.45ACP

وزن

4.05 kg

طول

850 mm

طول لوله

292 mm

سرعت آتش

 گلوله بر دقیقه700 

ظرفیت خشاب

 گلوله30 یا 17

 

مسلسل دستی Halcon M/943 توسط کمپانی Fabrica de Armas Halcon ساخته شد. این SMG برای پلیس و ارتش آرژانتین تولید شد. مدل سبک تر و سریعتر آن (از لحاظ سرعت شلیک) با نام Halcon برای نیروی هوایی آرژانتین ساخته شد. این سلاح در خارج از آمریکای جنوبی نادر است.

Halcon M/943 با یک سیستم ساده بازگشت گاز حاصل از شلیک باز مسلح میشود و سیستم شلیک آن open bolt (برای دانستن انواع سیستم های شلیک، در کلمات کلیدی تفاوت open,close bolt را بخوانید) است. این سلاح میتواند با حالات تک تیر و تمام اتوماتیک شلیک کند که این کار را با استفاده از انتخابگر حالت آتش که در قسمت چپ و بالای ماشه قرار دارد انجام میدهد. دسته گلنگدن هم در قسمت چپ سلاح قرار دارد و در هنگام شلیک گلوله حرکت نمیکند. Halcon M/943 دارای یک لوله سنگین پره دار و دهانه لوله بزرگی است. این سلاح دارای تپانچه و گنداق چوبی با شکل غیر متعارف است. مدل Halcon M/946 مشابه مدل قبلی است با این تفاوت که طول لوله کوتاه تر است دارای قنداق از زیر تاشو مدل MP40 است.

 

 

 

3-Halcon ML-63

Halcon ML-63 submachine gun

مشخصات

کالیبر

9x19mm Luger / Parabellum

وزن

3.6 kg

طول (قنداق باز و بسته)

500 / 690 mm

طول لوله

170 mm

سرعت آتش

 گلوله بر دقیقه600

ظرفیت خشاب

 گلوله20 یا 42

 

Halcon ML-63 در سال 1963 در کمپانی Fabrica de Armas Halcon ساخته شد. این SMG بسیار کاربرد وسیعی برای نیرهای ارتش آرژانتین در نبرد با انگلستان داشت. این سلاح همچنین تا نزدیکی های سال 1990 توسط پلیس آرژانتین مورد استفاده قرار میگرفت.

Halcon ML-63 به وسیله یک سیستم ساده بازگشت گاز حاصل از شلیک باز مسلح میشود و حالت شلیک آن open bolt (برای دانستن انواع سیستم های شلیک، در کلمات کلیدی تفاوت open,close bolt را بخوانید) است. این سلاح دارای دو ماشه است که با ماشه جلویی میتوان به صورت تک تیر و ماشه عقبی به صورت اتوماتیک شلیک کرد. دسته نیز گلنگدن در سمت راست قرار دارد. بیشتر قسمت های این سلاح از فولاد قالبگیری شده درست شده است و به یک لوله پهن با سر بزرگ متصل شده است. قنداق این مسلسل دستی از سیم فولادی ساخته شده است که میتوان آن را با قنداق ثابت و قابل جداشدنی چوبی تعویض کرد. نشانه های آهنی استاندارد دارد که نشانه عقبی حالت "L" شکل قابل چرخیدن و تنظیم شدن بروی فواصل 50 و 100 متر است.

 

برای آگاهی و شناسایی SMGهای کشورهای مختلف در کادر سمت چپ بروی نام آن کشور کلیک کنید. بدلیل گستردگی مطالب را کم کم میگذارم. سعی میکنم بتونم تمام SMGهای تمام کشورهای سازنده را بزارم که البته یه مقدار طول میکشه ولی هر بار که هر کدومش آماده شد میذارم.

 

ــــــــــــ انصافا سایت فارسی به این کاملی درباره SMGها وجود داره؟ــــــــــــ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

/ 0 نظر / 29 بازدید